XRP Nedir? XRP Coin Nereden Alınır?

XRP Nedir?

Xrp coin – Kripto para dünyasına Bitcoinden sonra çok sayıda altcoin dahil olmuştur. Şu an kripto para piyasasında yaklaşık olarak 150’den fazla altcoin bulunmaktadır. Altcoinler de Bitcoin ile aynı amaç doğrultusunda alınır ve satılır. Altcoinlerin bazıları popüler iken bazıları ise kendilerini öne çıkaramamaktadır. Altcoinlerin popüler olmaları için taleplerinin fazla olması gerekmektedir. Popüler olan birçok altcoin bulunmaktadır. Bu altcoinlerden birisi de XRP’dir. XRP Nedir?  XRP yani diğer adı Ripple bir altcoindir. Ve altcoinler arasında en popülerlerinden birisidir.

XRP Coin Nedir?

XRP Coin Nedir?  XRP yani Ripple 2012 yılında piyasaya girmiştir. XRP hem bir ödeme sistemi ağı hem de sanal para birimidir. Kripto para birimlerinin çoğunun bir merkezi bulunmamaktadır. Fakat Ripple merkezi olan bir sanal para birimidir. Ripple da blokchain ağından işlemler görmektedir. Fakat görülen bütün işlemler bir şirket tarafından kontrol edilmektedir. Ripple’ın amacı büyük miktar paraların transferinin ucuz, güvenilir ve hızlı şekilde blokchain teknolojisi üzerinden yapılmasıdır. Ripple işlemlerini kontrol eden şirketin CEO’su Brad Garlinhouse’tur. XRP kripto paraların arasında en değerli 3 coin arasında yer almaktadır. Değeri değişkenlik gösterse de piyasa değeri en yüksek 3.coindir. Bir merkeze bağlı olmasından dolayı birçok banka ve şirket ripple tercih etmektedir.

Ripple XRP Nedir?

Ripple XRP Nedir? Ripple XRP bir kripto para birimidir ve piyasa değeri bakımından ilk 3 coin arasında yer almaktadır. Diğer kripto paraların tersine bir merkeze bağlıdır. Aynı zamanda birçok avantaja sahiptir. Blokchain sistemi üzerinden işlem gördüğü için uluslararası işlemlerde bile oldukça hızlıdır. Yüksek bir işlem hacmine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı birçok borsada yer almaktadır. Bundan dolayı da son derece erişilebilir bir altcoindir. Güvenilir bir temele dayandığı için birçok ünlü şirket ve marka tarafından ödeme sistemleri içerisinde yer almaktadır.

XRP Geleceği Nedir?

Bir kripto paranın geleceği olup olmadığı çizdiği grafikten belli olmaktadır. Ripple’ın grafiği iyi yönde ilerlemektedir. Ve sert düşüşler yaşamamaktadır. Aynı zamanda işlem hacminin yüksek olmasından dolayı da en gelecek vaat eden coinler arasında yer almaktadır. XRP geleceği nedir? Sağladığı birçok avantaja bakıldığında Ripple gelecek vaat eden bir coindir. Ünlü yatırımcılar kripto paraların bazılarının geleceğin parası olacaklarını öngörmektedirler. Geleceğin parası olacak kripto para birimlerinden birisi de Ripple olmaktadır.

XRP Destination Nedir?

XRP Destination Nedir? XRP Destination ya da XRP Tag, Ripple hesaplarına atanan aynı olmayan 9 haneli rakama denilmektedir. Bu atanan rakam Ripple işlemlerinde alıcıları tanımlamak amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca XRP transferi yapılırken ripple adresinin yanında bir de XRP destination belirtilmesi gerekmektedir. Belirtilmediği takdirde transferi yapılacak olan XRP alıcıya gönderilir fakat göndericinin adresine tanımlanmaz. Bu nedenle XRP transferleri yapılırken XRP destination numarasının doğru bir şekilde yazıldığından emin olmak gerekmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*