Sanal Para Birimleri – Sanal Para Birimleri nelerdir?

Sanal Para Birimleri

Kripto paralara sanal para adı verilmektedir. Bunun sebebi ise kripto paraların tamamen dijital ortamlarda işlem görmesidir. Bu sanal paraların fiziki bir varlığı bulunmamaktadır. Sanal paralar Bitcoin ile piyasaya girmiştir. Sanal paraların temeli Bitcoinden gelmektedir. Fakat bitcoinden sonra birçok sanal para birimi piyasaya girmiştir. Bu sanal para birimlerinin bazıları değerini katlayarak gelişirken bazıları ise olduğu yerde kalmıştır. Sanal para birimlerinin gelecekleri tamamen çizdikleri grafik ile doğru orantılı olmaktadır. Sanal para birimleri grafiğini yukarı yönde tutarlar ise bu geleceklerinin olduğunu gösteren bir işaret anlamına gelmektedir.

Tüm Sanal Para Birimleri

Sanal para birimleri bitcoin ile başlamıştır. Bitcoinden sonra çıkan tüm sanal para birimleri ise altcoin olarak adlandırılmaktadır. Kripto para piyasasında yaklaşık olarak 1000’in üzerinde sanal para birimi bulunmaktadır. Bu sanal para birimlerinin hepsi çok iyi bir konumda değildir. Bazılarının isimleri her gün konuşulsa da adı duyulmamış bile birçok sanal para birimi bulunmaktadır. Sanal para birimlerine örnek olarak Ethereum, Ripple, Dogecoin, Ada, Filenet, Chiliz, Holo, Cake, Band, BUSD, Dot ve Hot verilebilmektedir.

Sanal Para Birimleri Fiyatları

Sanal para birimleri fiyatları aynı olmamaktadır. Her sanal para biriminin fiyatı farklı olmaktadır. Fakat bu para birimlerinin fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Sanal para biriminin sınırlı üretilip üretilmediği, popülerliği, arz ve talepler, haklarında çıkan haberler, balinaların kararı, regülasyonlar, boğa piyasası ve ayı piyasası gibi birçok faktör sanal para birimlerinin fiyatını etkilemektedir. Özellikle son dönemde önemli kişilerin sanal para birimleri hakkındaki konuşmaları ve yorumları fiyatlarını çok fazla etkilemiştir.

Yeni Çıkan Sanal Para Birimleri

Son 3-4 yıldır sanal para birimlerine karşı büyük ve yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Önemli ve başarılı kişilerinde sanal para birimlerine yatırım yapması ve büyük firmaların ödeme yöntemi olarak sanal para birimlerini kullanması insanların sanal para birimlerine karşı ilgilerini daha da yoğunlaştırmıştır. Böylece birçok insan sanal para birimlerine yatırım yapmaya başlamıştır. Talep çok fazla olduğu içinde her gün yeni sanal para birimleri piyasaya girmektedir. En yeni kripto para piyasasına giren sanal para birimleri ise Agave, Step Finance, Lemond, Shield Network, StackOs, Dogelon Mars, Klend, GazeTV ve WenMoondur. Bunlar gibi birçok yeni çıkan sanal para birimleri bulunmaktadır. Çok fazla talep olması Sanal para birimleri üretiminin fazla olmasına neden olmaktadır.

Sanal Para Birimleri Sıralaması

Piyasada 1000’den fazla sanal para birimi bulunmaktadır. Ve bu sanal para birimlerinin her birinin değeri farklı olmaktadır. Bazıları en yüksek sıralardayken bazıları dipte olabilmektedirler. Fakat bu sabit bir durum olmamaktadır. Sanal para birimleri sıralaması her dakika değişebilmektedir. Şu an ise sanal para birimleri sıralaması şu şekilde olmaktadır; Bitcoin, Ethereum, BinanceCoin, XRP, Tether, Cardano, Dogecoin, Polkadot, Uniswap, Litecoin, Bitcoin Cash, Chainlink, VeChain, Solana ve USD Coin şeklinde sıralanmaktadır. Fakat bu sıralama her dakika değişebilmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Geri Bildirim

  1. Chainlink nedir? Chainlink Projesi ne demektir - AirdropTR

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*