Monero nedir? Monero Mining Nasıl Yapılır?

Monero

Monero coinin 2012’de Cryptonote şirketi tarafından piyasaya verilen Bytecoin’e benzer özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Zaman içerisinde Bytecoin’in oluşturduğu çatallanmalar Monero coini oluşturmuştur. İlk çıktığı sıralarda Bitmonero adını alan bu kripto para bir süre sonra önündeki bit ekini atmış ve Monero adı ile anılmaya başlamıştır. Diğer alt coinlerden farklı olarak iz sürülememe özelliği ile bilinen Monero coin, büyük piyasa hacmi ile on ikinci sırada yer almaktadır. Kripto paraların alımı ve satımı üzerine işlem yapan bireylerin her işlemi cüzdan adresi ile rahat bir şekilde görüntülenebilmektedir. Bunun anlamı cüzdan adresini bilen yabancı insanların farklı kişilerin hesaplarına girerek tüm işlemlerini görebilmesidir. Ancak bu durum Monero coinde söz konusu değildir.

Monero Coin

Monero coinin pek çok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki hiç şüphesiz bu alt coinin gizlilik özelliğidir. Monero coin ile işlem yapan yatırımcıların cüzdan hesapları başkasının eline geçse dahi yapılan hiçbir işlem görüntülenememektedir. Yatırımcılar hesaplarındaki bilgileri istedikleri gibi gizleyebilmektedir. Alt coinin gizlilik özelliğinin yanı sıra çift taraflı kullanım olanağı sunması da yatırımcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Monero coinde yapılan işlemlerin son derece şeffaf olması durumu, yatırımcıları da rahat ettiren bir husustur. Bu coinin diğer bir avantajı da büyük fiyat dalgalanmaları oluşturmamasıdır. Bu özelliği sayesinde yatırımcılar hiçbir zaman büyük kayıplara uğrama riski ile karşılaşmamaktadır. Monero coinin diğer bir faydası da alt blok limitinin bulunmamasıdır.

Monero Mining Nasıl Yapılır?

Gizlilik özelliği ile popüler olmuş Monero coin için mining işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Monero mining yapılabilmesi için bir havuza bağlı olma şartı aranmaktadır. Bunun anlamı Monero mining işleminin tek bir kişi tarafından gerçekleştirilemeyeceğidir. Monero mining işlemi için bilinmesi gereken diğer bir işlem ise kazım yapılan sürede azalan Monero miktarı ve madencilik süresinin uzunluğudur. Ayrıca tüm dünyada Monero madenciliği yapan güvenilir havuz sayısının yalnızca 38 olduğu bilinmektedir. Bu havuzlardan global hizmet sunanların sayısı 10 iken, geri kalan 28 havuz lokal hizmet sunmaktadır.

Monero Madencilik Nasıl Yapılır?

Tüm alt coinler için önemli bir yere sahip olan madencilik Monero coin için de son derece önemlidir. Herhangi bir alt limiti bulunmayan bu coinde madencilik yapılırken tek bir kişi olarak değil havuz olarak işlem sağlanmaktadır. Bu durum bazı yatırımcıların hoşuna gitmese de piyasada büyük fiyat dalgalanmalarının oluşmamasına neden olmaktadır.

Monero Nasıl Alınır?

Monero coin için yatırım yapmak isteyen kişilerin bazı sitelerden işlem yapmaları gerekmektedir. Diğer tüm alt coinlerde olduğu gibi Monero coini de satın almak için bir miktar Bitcoin almış olmanız gerekmektedir. Bu işlem için ise öncelikle Ripple ya da başka bir para satın alınmalı ve ardından bu para ile Bitcoin alınmalıdır. Alınan Bitcoin ile de Monero coin rahat ve hızlı bir şekilde alınabilmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*