Mining Rig Nedir? Mining Rig Ne Kadar Kazandırır?

Mining Rig

Bitcoin ve kripto paraların madenciliği anlamına gelen mining rig için kullanılan kapsamlı bilgisayar sistemleri bulunmaktadır. Yalnızca madencilik yapmak için tasarlanan bu sistemler sayesinde hem Bitcoinin hem de alt coinlerin kazı işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok farklı çeşidi bulunan madenciliğin çeşitleri arasında CPU, ASIC ve GPU en tanınanlarıdır. CPU’da veri madenciliği yapmak için işlemciler kullanılmaktadır. Oldukça ucuz olan bu tesisatlar pek çok insanın CPU madenciliğine yönelmesini sağlamaktadır. Ancak CPU elektrik faturasının bir hayli fazla gelmesini sağlamaktadır. GPU işi bilenlerin en favori mining rig tercihidir. İyi ekran kartları ile gerçekleştirilen bu madencilik türü  blockchain üzerinde veri madenciliği için kullanılmaktadır. ASIC denen madencilik türü ise yalnızca tek amaç ile tasarlanmıştır. Kripro para birimleri satın alarak çalışmak üzerine kurulu bu sistem piyasada dengesizlik yaratan bir mining rig çeşididir.

Mining Rig Nedir?

Mining rig özel bilgisayarlar tarafından Bitcoin ve diğer alt coinlerin madenciliğinin yapılmasıdır. Kurulumu özen gerektiren sistem için bilgisayarda bulunması gereken zorunlu bileşenler vardır. Bu bileşenlerden en önemlisi hiç şüphesiz ana karttır. Ana kart rig’in ana bileşenlerinden biridir. Madencilik için ana kartın mutlaka iyi çalışan bir ekran kartı ile birlikte seçilmesi gerekmektedir. Ekran kartı mining performansını belirlediği için önemli bileşenlerden biri olarak gösterilmektedir. Kartın seçilirken mining için uygun olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Diğer bir bileşen olan güç kaynağı, rig’in diğer bileşenleri ile mutlaka uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde sistem çalışmayacaktır.

Mining Rig Ne Kadar Kazandırır?

Mining rig ne kadar kazandırır sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Madencilikte yüksek miktarlar kazanmak için yalnızca rig’in kendisini bilmek yetmemekte aynı zamanda gereken tüm yazılımlar, kripto paraların nasıl çalıştığı ve piyasada ne şekilde kullanılacağı da öğrenilmelidir.

Mining Rig Ne İşe Yarar?

Mining rig ya da diğer ismi ile madencilik teçhizatı, her türlü coinin kullanılarak bilgisayar ile para kazanılmasını sağlamaktadır. Mining işlemine başlayan bireyler öncelikle sistemin kurulumunu gerçekleştirmektedir. Kurulum sırasında enerji tüketimi ve hash rate baz alınmaktadır. Hasc rate ile rig’in ne ölçüde güçlü olduğu anlaşılabilmektedir. Kurulumu yapılacak sistemin hash rate oranı ne kadar yüksek ise mining gücü de o kadar fazladır.

Mining Rig Nasıl Yapılır?

Madencilik işlemine başlanmadan önce madencilik için gerekli olan yazılımların öğrenilmesi ve kripto paraların çalışma mantığının anlaşılması şarttır. Gerekli bilgiler edinildikten sonra mining rig kurulum işlemine başlanılmalıdır. Kurulum için gerekli olan bazı bileşenler vardır. Bu bileşenler; ana kart, ekran kartı, güç kaynağı, soğutma sistemi, CPU ve çerçeve şeklinde ifade edilmektedir. Soğutma sistemi sayesinde mining gerçekleştirilen cihaz sorunsuz bir şekilde çalışmakta, CPU sayesinde işlemcilerin çalışması düzenlenmektedir. Çerçeve ise cihazın gövdesini oluşturmakta, makinenin sağlam ve tek parça olarak kalmasını sağlamaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*