Ethereum Madenciliği – Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum Madenciliği

Kripto para piyasasında güçlü donanımlar ile her geçen gün gelişen, fiyatlamalarının birdenbire yükselişe geçebilmesi ile yatırımcısının yüzünü güldüren güvenilir bir altcoin olan ethereum madenciliği diğer kripto paralarla aynı mantıkta gerçekleşmektedir.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum madenciliği ile alakalı en çok merak edilen konu üretimin nasıl sağlandığı yani madenciliğin nasıl yapıldığıdır. Aslında Bitcoin ile aynı şekilde ve benzer teknoloji kullanımı ile üretim sağlanmaktadır. Blok zincir teknolojisi kullanılan Ethereum da yeni bir coin üretimi yapılması için GPU’ya (ekran kartı üstünde grafik işlemleri yapılmasını sağlayan işletim sistemi) sahip olmak gerekmektedir. Ethereum’u cazip kalan tarafı da GPU sistemi ile daha hızlı bir üretim yöntemine sahip olmasıdır. GPU’ dan sonra elde edeceğiniz Ethereum’u koymak için bir dijital cüzdan yaratmalı ve havuza bu şekilde girmelisiniz.

Kullanıcılar diledikleri takdirde bireysel olarak Ethereum madenciliği yapabilir ama bir havuza dâhil olmak kazancınızı daha da arttıracaktır. Sanal cüzdan uygulaması kullanarak havuza giriş yaptıktan sonra bazı programları bilgisayarınıza yüklemeniz ve bir hesap oluşturmanız gerekmektedir daha sonra madencilik yapmaya başlayabilirsiniz. Blok belli zaman aralığında, yazılım esnasına büyük harf ve rakam duyarlı olacak şekilde belli uzunlukta hash adı verilen dizilerden oluşur.

Ethereum Madenciliği Nedir?

Kripto para madenciliğinde karmaşık matematik sorularının çözülmesi ile işlem yapılmaktadır. Madencilik ile uğraşan kişiler bu problemleri, yüksek işletim gücüne sahip bilgisayarlar kullanılarak çözer, yapılan işlemlerin gücüne ve harcanan güç tüketimine göre madencilerin kazanç durumları da değişim gösterir. Havuza katılan madenci sayısı atarsa, problemler otomatik olarak daha zor hale gelmektedir. Bir madenci, işlemcisini kullanarak soruları çözmek yani Ether Tokenleri üretmekle sorumludur. Bu başarılı çözme işleminden sonra ethereum da madencileri ethash denilen çalışma ispatı ile ödüllendirmektedir.

Ethereumda yapılan işlemlere benzin adı verilmektedir, bu ağda yapılan bütün operasyonların gücü bu işlemden gelmektedir. Benzin depolama ihtiyacı olması hainde bir eylemin bulunduğu karmaşıklık ve bant geçişlerine bakılarak işlem hesaplanmaktadır. Ethereumda tam Turing iç kodu olması ile kullanıcılara yeterli zaman ve işlem yapabilme gücü verilmektedir. Bu madencilikte elektrik fatura giderlerinize ve daha güçlü işletim sistemlerine sahip olmanızı gerektirecek unsurlara çok dikkat edilmesi gerekir.

Ethereum Madenciliği Kazanç

Ethereum madenciliği kazancı yukarıda değinildiği gibi sahip olduğunuz GPU donanımına ait hash yapabilme gücü ve Ethereum fiyatı ile doğru orantılıdır. Bir kazanç fiyatlaması yapılırken günlük Ethereum değeri temel alınır ve daha sonra madencinin elde edeceği kar; saat, gün, hafta, ay ve yıl olarak hesaplanır.

Ethereum Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Dijital para piyasasında gün geçtikçe ilgililerinin çoğaldığı ve dijital paranın artık dünyanın her yerinde tanınması ile değerinin de arttığı herkes tarafından bilinmektedir. Gelecekte kâğıt paraların bile yerini alacağı söylentileri mevcuttur. Kripto paralar içerisinde geleceği ve kazancı en fazla görülen paralardan biri de Ethereum olmaktadır. Kazanç sistemi sizlerin bu para birimini üretmeye ne kadar vakit ayırdığınız ve günlük değeri ile belli olmaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Geri Bildirim

  1. Kripto Para Madenciliği Nedir, Nasıl Yapılır? - AirdropTR

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*