Dogecoin Mining – Dogecoin Mining nasıl yapılır?

Dogecoin Mining

2013 yılından beri piyasaya sürülen bir kripto para birimi olan Dogecoin, kripto para dünyasında artık en çok tercih edilenlerden biridir. Dogecoin transferleri blockhain ağı üzerinden yapılmaktadır. Bu sistem Litecoin ile birlikte kullanılır. Eğer sistemde bir güncelleme yapılıyorsa hem Litecoin hem de Dogecoin için bu geçerlidir. Dogecoin mining işlemi, coin çıkarmaya çalışan her kullanıcı için statik ödül verme sistemi ile çalışmaktadır. Diğer dijital paraların karmaşık sistemleri ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar için büyük bir kaçış yolu seçeneği olmaktadır. Bir deflasyonist değil enflasyonist olması ile dolaşımında herhangi bir sınırlama olmamaktadır. Hatta kullanıcılar arasında bir bahşiş yollama etkinliği ile kullanıcıların daha çok aktif olması beklenmektedir. Para birimleri içerisinde en aktif ve en etkili dijital para üretme yolu olarak da son zamanlarda daha çok dikkat çekmektedir. Uzun vadede yatırım yapmak isteyenleri Dogecoin kendi dünyasına çekmektedir.

Dogecoin Mining Pool

Dogecoin mining pool sisteminde kullanıcı bir havuza katılır ve dijital para madencilikte en verimli en sağlam yol kesinlikle budur. Burada kazı yapılacak blok zincirlerini bilgisayarda depolamanız gerekmemektedir. Depolama da sağladığı bu tasarrufla kullanıcıların ilgisini çeker. Mining pool adı ile bilinen maden havuzlarında madencilerden en fazla %2 komisyon alınmaktadır. Diğer bir önemli husus ise işlediğiniz madenin belli bir kotaya ulaşmadan dijital cüzdanınıza aktarım yapılamadığıdır. Tek başına bir madendeki zorlukla kıyaslandığında havuz madenciliği Dogecoin mining yapanlar için daha faydalı olacaktır.

Dogecoin Mining Nasıl Yapılır?

Dogecoin mining işlemi, karmaşık halde bulunan matematiksel işlemlerin çözülmesi ile kazanılan bir madenciliktir. Tıpkı diğer kripto para madenciliğinde olduğu gibi burada da yüksek işletim sistemine sahip bilgisayarlar kullanılır. Dogecoin farkı ise madencilik yaparken blok süreleri, algoritmalar, işlemlerin zorluk dereceleri ve ödül sistemleridir. Dogecoin madencilikte dakika başına blok süreleri bir dakika ile sınırlandırılır. Litecoin de ise 2,5 dakikadır. Bu da Dogecoin mining yapmanın daha hızlı olduğunu gösterir. Madencilik ile uğraşmak isteyenlere solo ya pool (havuz madenciliği) adı verilen iki farklı seçenek sunulur. Soloda işlemler bireysel yürütülür havuzda ise daha hızlı ve daha güvenilir. Bir diğer fark ise havuz da kısmi bir ücret kesintisi yapılır. Solo yönteminde madencilik yapmada bekleme süresi oldukça fazladır. Bir blok ödülü almak aylar bile sürebilir. Avantajlı yönü ise, ödülde paylaşım olmaz, hepsini madenci alır. Kazançlar Dogecoin’in o günkü değerine göre belirlenir.

Dogecoin Mining Program

Piyasada birçok Dogecoin mining yapmanıza yardımcı olacak programlar mevcuttur. Dogecoin madencilik yaparken güvenilir ve etkin bir program seçtiğinizden emin olunmak, kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Free Dogecoin Mining

Dogecoin madencilikte coin kazanmanızın bir başka yolu da free Dogecoin’dir. Ücretsiz olarak Dogecoin kazanmak isteyen kullanıcılar için güvenilir bir referans programı indirip bedava Dogecoin kazanma şansı bulunmaktadır. Kazandığınız gelirleri bankalar aracılığıyla kolayca elde edebileceksiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*