Dash Coin Nedir? Dash Coin ne kadar?

Dash Coin

Kripto para dünyasında Bitcoin fork etkisiyle oluşan bir para birimidir. Yatırımcılar ilk günden beri Dash coin avantajlarından faydalanmak için alım satımını yapmaktadır. Grafiği arada iniş çıkışlar yaşasa da yatırımcılar gizliliği ön plana koyan işlemleri sebebiyle Dash coine olan ilgilerini korumaktadırlar. Çıktığı dönemde bir ay içinde sağladığı değer ile yatırımcılarını çok memnun etmiştir. Karıştırıcı servislerle kendini belirli etmek istemeyen kullanıcıların kimliklerini açıklamalarını zorunlu tutmaz. Bitcoinde var olan işlem hızının Dash coin sayesinde daha hızlı bir hale geldiği bilinmektedir. Özerk bir yapıyla kendine yeten bir hizmet olması amacıyla tasarlanmıştır. Bu da kullanıcılara maliyet avantajı sunma anlamına gelir. Bitcoin ağında var olan problemlerin çözülmesi ve yenilikçi yaklaşımların uygulanabilmesi amacıyla piyasaya sunulmuş olan bir kripto para birimidir.

Dash Coin Nedir?

Dash coin Bitcoinden ayrılan bir para birimi olarak piyasalarda yerini almıştır. Özel işlemler ve anlık işlemler olarak iki farklı şekilde işlem yapılabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede ağda yapılan işlemler ayrılarak birbirine karışmasının önüne geçilmiş olur. Dash coin madenciler ve ortak kuruluşlar sayesinde yönetilmektedir. Masternode isimli bir sistemle kullanıcı işlemlerini yönetmektedir. Bitcoin’den farklı olarak yatırım yapacak kullanıcıları öncelikle kendi bünyesine ekleyerek kaynak kesintilerinin azalmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Kripto para yatırımcılarının ihtiyaç duyduğu yenilikleri sağlaması sebebiyle genel olarak ilgi görmektedir.

Dash Coin Yorum

Dash coin işlem ücretlerinin düşük olması ve hızlı işlem yapma şansı sunması sebebiyle kullanıcıların tercih ettiği bir kripto para birimidir. Dash coin satın almak için borsaya girip kayıt olmanız gerekir. Bu işlem kısa sürede tamamlanabilen bir özelliktedir. Kayıttan sonra bir cüzdan sahibi olup alım satıma başlayabilirsiniz. Dash coinde işlem yapan kişi, işlem tutarı gibi bilgiler gizlilik sebebiyle görünmemektedir. Açık kaynaklı ve takip edilemeyen işlemler yapılmasına imkân veren sistemiyle diğer kripto para birimlerinden ayrılmaktadır. İşlem hızı da Bitcoin’e göre çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Dash Coin Grafik

Dash coin, grafiğinde zaman zaman iniş çıkışlar olsa da en çok tercih edilen kripto paraların arasında olmaya devam etmektedir. Sistemin sağladığı avantajlar ve kullanıcılar arz ve talebine göre piyasada ani değişiklikler oluşur. Kripto para piyasasında uzun vadeli yatırım yapan kullanıcıların kar elde etme şansı bulunmaktadır. Net kazanç konusunda ise tam bir bilgi vermek mümkün değildir.

Dash Coin Ne Kadar?

Dash coin fiyatı değişiklik gösterse de şu an ortalama olarak 1 dash 254 dolardır. Son 24 saatte piyasa hacmi toplam 2,579,825,265 dolar olarak bulunmaktadır. Dash coin genel olarak düşüş döneminde görülse de analistlerin yaptığı değerlendirmelere göre gelecek beklentisi yüksektir. Hatta önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık olarak 5000 dolar limitine ulaşacağı yönünde tahminlerde bulunulmaktadır. Şimdilik piyasalardaki yükselişe uyum sağlayamasa da Dash coin yatırımcılara sunduğu avantajlarla yeniden zirveye yaklaşacaktır beklentisi oluşmuştur.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*