Chainlink nedir? Chainlink Projesi ne demektir

Chainlink

Chainlink nedir? Bir blok zincir projesi olarak kurulmuştur. Blok zincir ağı altyapısında bulunan sistemler ile ödeme sistemleri arasında köprü oluşturmak amacıyla çalışmalarını yapmaktadır. Chainlink aynı adlı token ile kripto para piyasalarında yerini almıştır. Chainlink, madenciliği mümkün olmayan bir kripto para birimidir. Şirket kripto parayı kendisi üretmekte ve piyasaya sürmektedir. Kullanıcılara işlem yaparken en uygun fiyatlı ücretlerin oluşturulmasını hedeflemektedir. Ethereum altyapısıyla geliştirilmiş olan token donanım cüzdanında biriktirilebilir. Normalde sistemde işlem yapmak isteyen bir kuruluş veya bir kişi yeni bir verinin zincire aktarılabilmesi için akıllı kontratlara ihtiyaç duymaktadır. Akıllı kontratlarda bulunan bu veri Chainlink ağına gönderilir. Chainlink ağında bağlantının oluşmasını sağlayacak olan düğüm seçilerek en uygun fiyat teklifini verenin görevi devralması sağlanmaktadır.

Chainlink Yorum

Chainlink blok zincir sisteminde blok dışı sistemlerin akıllı kontratlar ile entegre olmalarının önünü açmaktadır. Bu sayede işlem güvenliği, 3. şahısların müdahalesi gibi konuların sorun olmamasını sağlamaktadır. API tabanlı şirketler için Chainlink sisteminin sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. İşlemlerin yapılışı sırasında token karşılığında ücret alınmaktadır. Chainlink kripto para satın almak ve işlem yapmak için teknik bilgiye ve ekstra donanıma ihtiyaç duyulmaz. Kripto para kullanıcıları için avantaj olarak yorumlanmaktadır. Kripto paralarda yeni uygulamaların ve sistemlerin tanıtımı coinlerin piyasadaki hareketliliğine katkı sunmaktadır. Chainlink için de aynı durum söz konusudur.

Chainlink Coin

Chainlink para birimi LINK olarak adlandırılır. Gerçek dünya verileri ve akıllı sözleşmeleri birleştirmek amacıyla oluşturulmuş bir coindir. Merkeziyetsiz bir ağda işlem yapılmasını mümkün kılar. Farklı platformlardan satın alma işlemi gerçekleştirilir. Chainlink fiyatı piyasadaki arz ve talep durumuna göre belirlenmektedir. LINK piyasadaki hareketlilikten ve yeni çıkan uygulama haberlerinden etkilenerek yükselişe geçmektedir. Genel olarak coin fiyatlarıyla ilgili iyimser ve umut vaat eden açıklamalar yapılmaktadır. Yapılan yeni güncellemeler sayesinde işletmenin giderlerinde ciddi oranda bir azalma söz konusu olacağı ve sözleşmelerin geliştirilmesi için çalışmaların hızlandırılacağı açıklamaları yapılmıştır.

Chainlink Grafik

Chainlink madenciliği yapılamayan bir kripto para birimi olarak LINK ile işlem yapmayı sağlar. Fiyatı konusunda net bir bilgi verilememektedir. Piyasadaki koşullara ve arz talep dengesine göre değişiklikler yaşanabilir. Analistler Chainlink grafiğini yorumlarken önümüzdeki 10 yıl içinde piyasadaki değerinin 1 trilyona çıkacağı yönünde açıklamalar yapmaktadır. Kripto para kullanıcıları bu yükselen değeri takip ederek yatırımlarını yönlendirmektedir. Şu an genel grafikte iniş ve çıkışlar izlense de yakın bir zamanda yükseliş trendine geçeceği bilinmektedir.

Chainlink Haberleri

Chainlink haberleri arasında bu yıl içinde LINK fiyatının 36 dolara çıkacağı hatta yıl sonunda 40 doları göreceği bilgisi yer almaktadır. Ayrıca hibrit akıllı sözleşmelerin tanıtımını yapan Chainlink, yeni dönemde hibrit akıllı sözleşmelerin kullanılacağını açıkladı. Bu yeni sistemin yeni uygulamalarla beraber tanıtılacağını ve avantajlarla sunulacağını da belirtti. Esnek ve kullanışlı mekanizmalarla sistemdeki verilerin yüksek düzeyde doğrulamaya sahip olacağı da haberler arasındadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*