Bounties nedir? Kripto para airdrop , bounties nedir?

kripto para dünyasında bounties nedir? Bounties nedir? Bounties ne demek ? Bu soruların cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Tehlikeli bir kovboyun afişini “Wanted: Dead or Alive” başlığıyla görebileceğiniz o western filmlerinden birini hiç izlediniz mi? ve suçluyu yakalayanlara para ödülü teklif etmek?

Kripto para birimi dünyası, çevrimiçi bir Vahşi Batı gibi olduğundan , ayrıca ödül bulabilirsiniz hatta profesyonel bir kripto para ödül avcısı olabilirsiniz. Endişelenmeyin, filmlerde sıkça gördüğümüz gibi haydutları kovalayan yalnız bir kurt olmanız gerektiği anlamına gelmez.

Kripto ödülleri ile dilerseniz dizüstü bilgisayarınızla ve evinizin rahatlığında jeton kazanabilirsiniz .

Öyleyse ana soruyu cevaplayalım: Kripto ödülleri nedir ve nasıl ortaya çıktılar?

Bounties(Kripto Para Ödülleri) nedir?

Ödüller, bir kripto para birimi / blok zinciri projesinin, bir kullanıcı belirli bir görevi başarıyla tamamladıktan sonra verdiği jetonlardaki ödüllerdir. Bunlar hakkında daha sonra gönderide konuşacağız, bu yüzden bizi okumaya devam edin.

Kripto ödülleri, yeni başlayanların projelerini tanıtmalarına yardımcı olan bir pazarlama aracı olarak ortaya çıktı. Çoğu token Ethereum platformuna dayandığından, ödülünüzü almak için aktif bir Ethereum cüzdanına ihtiyacınız olacak.

“Bounties” genellikle airdrop’larla karıştırılır ve birçok kripto meraklısı bu ikisi arasında ki farkılıkları anlamakta güçlük çeker. Airdrop’lar ödüllerle aynı şey değildir.

Öyleyse hemen başlayalım ve aradaki farkı bulalım.

kripto para bounties nedir

Airdrop ve kripto para ödülleri (bounties) arasındaki farklar nelerdir?

Airdrop’lar ile bounties arasındaki ilk fark, bir ödül almadan önce tamamlamanız gereken görevlerdedir.

Ödülle ilgili görevler airdrop’lara benzer olsa da, katılım, görevler ve ödüllerde bazı nüanslar mevcuttur.

Örneğin, ödül kampanyası yayındayken ödülle ilgili görevleri tekrar tekrar yapmanız gerekir, oysa airdrop’larda görevler tek seferlik bir etkinliktir.

Airdrop söz konusu olduğunda, genellikle herhangi bir özel beceri gerektirmeyen küçük görevleri tamamlamanız gerekir. Bazı şirketler ödülleri herhangi bir gereksinim olmadan dağıtır.

bounties’te ise durum böyle değil. Ödüllerle, bir görevi başarıyla tamamlamak için belirli becerilere ihtiyacınız olacak ve airdrop’lara kıyasla daha fazla zaman ve çaba harcamanız gerekecek.

Ödüllerle ilgili görevler daha zorlu ve karmaşıktır.

Ayrıca, bazı durumlarda, ödülle ilgili bir görevi tamamladıktan sonra, bir kimlik doğrulama kanıtına ihtiyacınız olacaktır (KYC). Bu tam olarak nedir? Bu, kullandığınız BitcoinTalk kullanıcı adının gerçekte size ait olduğunun bir kanıtıdır.

Airdrop’larla böyle şeyler yapmak zorunda değilsiniz.

Artık airdrop’lar ile Bounties arasındaki temel farkı bildiğinize göre, bazı kripto ödül türlerine ve bir ödül almak için hangi görevleri tamamlamanız gerektiğine bir göz atalım.

Kripto para Bounties türleri nelerdir?

Farklı ödül türleri ve bounties ile ilgili görevler vardır. En yaygın olanları şunlardır:

1. İmza kampanyası

Bu tür bir görev, hesabınıza bir imza eklemeniz anlamına gelir.  Bu şekilde, ödül kampanyasını düzenleyen şirketin sizden göndermenizi istediği bir konu hakkında, bir mesaj yayınladığınızda, imza görünür hale gelir. Genellikle, Bitcoin Talk forumunda bir imza yayınlanır ve orada birkaç promosyon yazısı oluşturmanız gerekir.

Ödüller Junior, Senior, Hero ve Legendary Members gibi üyelik düzeylerine göre belirlenir .

2. Blog yayını veya video kampanyası

başlıktaki Bu kampanyaya katılmak istiyorsanız, bir blog yazısı yazmanız veya şirketle ile ilgili bir video oluşturmanız gerekir. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için, şirketin tanıtım belgesini okumanız ve projenin ayrıntılarını öğrenmeniz gerekir. Örneğin, Helios Protokolü, 10.000 H tutarında bir ödül sunuyor. Ödülü almak için Helios Protokolü hakkında olumlu bir blog yazısı yazmanız gerekiyor.

3. Çeviri kampanyası

Bu oldukça açıklayıcıdır. Şirket Bir çeviri kampanyası durumunda, kendi web sitesini, tanıtım yazısını veya başka bir içeriği çevirdiğiniz için sizi ödüllendirir.

Örneğin Texochat, blockchain tabanlı bir sohbet uygulamasıdır. Temmuz 2019’da BitcoinTalk’ta şirket, beyaz kağıdını çevirmek için TXO’da 400 USD ödülünü açıkladı.

4. Twitter ve Facebook kampanyası

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kampanya ile sosyal medya ile ilgili görevleri tamamlamanız gerekiyor. Facebook ve Twitter en büyük sosyal medya platformları arasında yer aldığından, görevler genellikle onlarla ilgilidir.

Bu görevler, yayınlamaktan , yeniden paylaşmaktan , projeyle ilgili bazı içerikleri beğenmeye kadar her şeyi içerebilir.

Bazı ödül kampanyalarının hesabınızda sahte kullanıcılar olup olmadığını kontrol edebilirler. Bunu kontrol etmek için TwitterAudit kullandığını ve minimum denetim puanı gerektirebileceğini unutmayın.

Doğrudan güvenlik belirteçleri satın almak için blockchain tabanlı bir platform olan Curio Invest, ödül bütçesinin% 40’ını Facebook ve Twitter ile ilgili görevler için ayırdı.

5. Hata ödülü

Teknoloji konusunda bilgiliyseniz ve becerilerinizi geliştiriyorsanız, bu tür bir bounties kampanyası kazançlı olabilir. Kısacası, bir ödül almak için şirketin web sitesinde veya beta yazılımında / hizmetinde bir hata bulmanız gerekir.

Son zamanlarda, Facebook’un kripto para birimini yaratmasıyla bilinen Libra Vakfı, geliştiricilere blok zincirinde bulunan hataları göndermeleri çağrısında bulunan bir hata ödül programı başlattığını duyurdu.

Program, 10.000 $ ‘a kadar çıkan ödüller içeriyor.

Ödül nerede bulabilirim?

Artık kripto ödülleri hakkında her şeyi bildiğinize göre, gidip onları arama zamanı. Peki, yasal ödülleri nerede bulabilirsin?

Yeni başlayanlar için, ikramiyeyi yayınlayan şirketlerin web sitelerinde bulabilirsiniz. Örneğin, bir kripto borsası Coinbase’in, Bug Bounty programına adanmış tam bir sayfası vardır .

Ayrıca, yeni ve doğrulanmış ödüllerin yanı sıra nasıl katılacağınızla ilgili kılavuzları listelediğimiz. Güncel Bounties Haberleri yayınlayacağımız sayfamıza göz atmayı unutmayın.

Son sözler

Gördüğünüz gibi, Bounties, kripto / blockchain girişimleri arasında oldukça popüler. Bu sistemde Görevler daha zor olabilir, fakat kazançlar da daha büyüktür Bu kılavuzun profesyonel bir ödül avcısı olma yolunda size yardımcı olacağını umuyoruz.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*