Bitcoin TL Çevirme – Bitcoin nasıl TL’ye çevrilir?

Bitcoin TL Çevirme 

Bir Bitcoin kripto parasına yatırım yaptınız ve yatırımınızın değerlendiğini gördünüz, şimdi ise Bitcoin TL çevirme işlemi yapmak istiyorsanız, bu yazı da sizlere dijital paranızı nakde nasıl çevirebilirsiniz onu anlatmak istedik.

Binance Bitcoin TL Çevirme

Binance, kripto para borsasında en çok bilinen ve güvenilen sitedir. Site içerisinde Bitcoin gibi birçok kripto paranın anlık değerlerini görebilir ve alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Binance üzerinde Bitcoin değişimleri arasında günlük limitler vardır. Alım satım komisyon ücretleri gibi konulardan kullanıcılarını koruyan Binance, Türk lirası olarak değişim yapmanızı da sağlamaktadır.

Bitcoin Türk Lirası Çevirme

Bitcoinlerinizi saklamanın birçok farklı yolu vardır. Borsalar, mobil ya da masaüstü cüzdanlar bu konuda sizlere yardımcı olacak araçlardır.  Eğer Bitcoin yatırımınızın nakde çevirme zamanı olduğunu düşünüyorsanız birkaç farklı yöntem kullanarak Bitcoin TL çevirme yapmanız mümkündür. 

  • Kripto Para Borsaları: kullanıcılar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. BTC’nin bütün borsalarda işlem görmesi ve Bitcoin para birimi hizmetlerinin %95’den fazla coin nakit para olarak çekilmesine yardımcı olur. İnternet üzerinden erişim sağlanan bu kripto para siteleriyle birçok para birimine Bitcoinlerinizi çevirmeniz mümkündür. Bu sitelerin avantajı ise çevirme esnasında hem komisyon ödememeniz hem de resmi ve güvenilir olmaları ile piyasada oldukça kullanım sağlanmasıdır. Dilerseniz Türk Lirası, Dolar, Euro ve benzeri birçok para birimine değişim yapabilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan kripto para borsaları BTCturk ve Paribu’dur.

Bitcoin Dolar Çevirme

Bitcoinlerinizi dolar üzerinden çevirmek istiyorsanız burada da kripto para borsa sitelerini kullanmanızı önerebiliriz. Burada detaylı olarak bir kripto para borsası üzerinde yapılan işlemi değerlendirecek olursak;

Coinbase piyasada en güvenilir olan Bitcoin borsa birimlerinden biri olması sayesinde oldukça fazla tercih edilir. Bir Bitcoin yatırımınızı dolar olarak nakde çevirmek için önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Hesap oluşumdan sonra hesabı doğrulayın ve banka hesabına bağlanarak 10 dolar gibi bir tutar yatırın. BTC adresinizi Coinbase’e ekleyin ve BTClerinizi online olarak Coinbase’e satma işlemini gerçekleştirin. Cüzdandan para çek tuşuna tıklayın gelecek ekrandaki bilgileri doldurun ve talebi onaylayın. Genellikle işlemler 1 hafta sürer ve banka hesabınıza para geldikten sonra parayı çekebilirsiniz. 

Bitcoini TL’ye Çevirme

Son zamanlarda yatırımcılarına oldukça fazla kazanç sağlayan Bitcoin TL’ye çevirme işlemi;

  • Resmi dashboard noktaları,
  • Banka çevrim işlemleri ile de olmaktadır.

Son yapılan araştırmalara göre insanlar 2020 itibariyle kripto para baz alarak Bitcoin ve türevleri olan kripto paralar üzerinden değişim hizmeti yapmaya başlamıştır. Dekont bile alabileceğiniz bu işlemleri bankalar aracılığıyla çok daha hızlı ve kolay yapabilirsiniz. Üstelik sadece İstanbul da 2.000 üzerinde bir dashboard hizmet noktası vardır. Ancak burada komisyon ücretleri de alınabilinmektedir. 

Bu yazımızda sizlere Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralarınızı nasıl nakde çevirebilirsiniz sorularınıza cevap olacak bazı yöntemleri inceledik. Bitcoinler Türk lirası başta olmak üzere diğer ülkelerin para birimlerine de kolayca dönüştürülebilen bir yatırım aracıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*