Bitcoin Mining Nedir? Mining nasıl yapılır?

Mining Nedir?

Mining nedir? Sorusu son günlerde sık sorulan konular arasında yer almaktadır. Mining; kripto paranın oluşturulması ve aktarılması için gereken iznin verilmesi, yapılan hareketlerin kaydedilmesi işlemidir. Kripto para işlemini yapan kişi, veri tabanının (blok zincir) bir kopyasını alır. Bitcoin mining; Kripto paranın kompleks yapılı şifre kombinasyonlarının açılması ile işlemler yapılmaya başlanır. Mining işlemleri için güçlü ve modern bilgisayar araç gereçlerinin yanı sıra hızlı internet ve yazılıma ihtiyaç vardır. Çünkü bilgisayarların, şifre kombinasyonlarını açma, işlem için gerekli yazılımı çalıştırma ve bu işlemlerin sürekli yapması gerektiğinden yüksek derecelerde ısı artışına dayanıklı olması gerekir. Ayrıca bilgisayar, saatler boyunca açık kalacağı için sürekli elektrikte çekecektir.

Bitcoin Mining Nedir?

Bitcoin mining nedir? Sorusunu anlamak için sanal para sektöründe kullanılan bazı terimleri bilmek gerekir. Çünkü sanal para piyasasının klasik para birimlerinden farklı ifade edilmesi ve işlem hareketlerinin sanal ortamda olması kafaları karıştırmaktadır. Değerli ve gizli verilerin saklanması ve idare edilmesi için oluşturulan temele blockchain denir. Blockchain yapısında dataların gizlendiği örgülere de blok denir. Bitcoin mining; bitcoin oluşturma hareketine denir. Bitcoin işlemlerinin yapılması veya takip edilmesini kolaylaştırmak için bitcoin borsası oluşturulmuştur. Dolayısı ile bitcoin mining işlemi de doğrudan bu borsayı etkilemektedir. Diğer ifade ile bitcoin mining işleminde blockchain teknolojisinde blok oluşturma ve izni verme işlemini en hızlı yapan kişi, başarısının karşılığını bitcoin ile alır.

Ekran Kartı Mining Nedir?

Ekran kartı mining nedir? CPU mining yönteminin geliştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Ekran kartı ve yüksek kapasiteli işlemci gibi donanımların yer aldığı bilgisayarlarla işlem yapılır. Kullanım ömrü uzun, işlemlerde başarı oranı yüksektir. Bu durum maliyetleri düşürdüğünden insanlar yaygın olarak kullanmaktadır. GPU veya ekran kartı, bitcoin oluşturmak için şifrelerin açılmasında daha etkinlerdir. Ekran kartının kapsadığı işlemciler sayesinde bitcoin için gereken bütün hesapları anında yaparak kullanıcıya zaman kazandırır.

Mining Nedir Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile sanal para piyasası da gelişmeye başladı. Yapılan sanal para işlemlerinin kolaylaşması, hızlanması ve güvenliğinin artırılması gibi faktörler bu durumun sonuçlarındandır. Ancak mining işlemi için farklı alternatiflerin oluşması mining nedir nasıl yapılır? Sorusunun oluşmasına neden olmuştur. Farklı seçeneklerden bazıları:

  • İşlemci (CPU) mining; Bilgisayarda yer alan işlemciler kullanılarak yapılmaktadır. Dolayısı ile bilgisayarın yüksek özellikli olması gerekir.
  • Bulut mining; bu işlem için ana kart mining yapan kişilere ihtiyaç vardır. Kişilerle kısa bir süre anlaşma yapılır. Süre sona erdikten sonra anlaşma süresi kadar sanal para elde edilir. Ancak harcamalar düşülür.

Mining Rig Nedir Ne İşe Yarar?

Sanal para borsasında etkinliği ve verimliliği mining rig gücü belirler. Peki mining rig nedir ne işe yarar? Çok sayıda ekran kartlarının (GPU) yer aldığı bilgisayarda yapılan işlemlere mining rig denir. Mining rig dilimizdeki karşılığı madencilik donanımıdır. Genel olarak mining rig işleminin yapılabilmesi için yeterli imkanlara ve özelliklere sahip olmak gerekir. Bilgisayarın dahili ve harici donanımlarındaki eksikler giderilmeli, yeni modeller ile güncellenmelidir. Bu donanımlardan bazıları: işlemci, ekran kartı, soğutma, güç kaynağı, kasadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Geri Bildirim

  1. Ethereum Madenciliği - Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır? - AirdropTR
  2. Madencilik nedir? Sanal madencilik nasıl yapılır? - AirdropTR
  3. Mining Ekran Kartı - Ekran Kartı Mining Nedir? Madencilik - AirdropTR

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*