Bitcoin Madenciliği nedir? Bitcoin Madenciliği nasıl yapılır?

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin Madenciliği, bir sanal para olarak da nitelendirilen Bitcoin üretme işlemine verilen addır. Finansal olan bütün transferleri sağlayan, bu işlemleri yöneten ve yeni Bitcoin üretimi sağlayan her şey madencilik içerisinde değerlendirilir. Bitcoin madenciliği Blockchain olarak bilinen bir teknoloji ile çalışır. Madencilikte bu işlemlerle uğraşan madencilere miner denir. Minerlar zincirde oluşan problemleri anlık olarak çözerek Bitcoin üretimi yaparlar. Bir çeşit altın araması işlemi olan madencilikte soruları çözmek için ne kadar uğraşır ve zaman harcarsanız kazancınız o kadar fazla olur.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Bir miner olmadan önce Bitcoin madenciliği yapmak için güçlü donanımlara sahip olmanız gerekmektedir. Ancak güçlü bilgisayarı olan minerlar sistem içerisinde daha çok kazanç elde edebilir. İlk çıktığı zamanlarda bilgisayar işlemcileri ve grafik kartları kullanılarak bitcoin üretimi sağlanabilirken kullanıcı sayısının çoğalması ile şimdi durum farklılık göstermeye başlamıştır. Bu işlemin yapılması için özel oluşturulmuş ASIC Miner sistemlerine sahip olmak gerekir. Sadece Bitcoin üretme amacına yarayan bu cihaz bilgisayarlara USB bölümü kullanılarak bağlanılır. Bu sayede evde rahatça kendi bilgisayarınızı kullanarak Bitcoin madenciliği yapmak mümkündür.

Yapılan para transfer işlemi Bitcoin network sistemine de duyurulur. Node olarak bilinen Bitcoin üstünde işlem yapılan bir elektronik cihaz 1MB bir blok olur. Bloklar üzerinde matematik problemi oluşur ve Bitcoin üretilmesi için bunun çözülmesi gerekir. Oluşturulan Bitcoinin transferi yapılması, işleminde doğrulanma sağlanması için şifreleme algoritmalarından fayda sağlanır. Her blok için bir anahtar değer üretilir.  Bu işlem de Bitcoin tersine çevrilemeyen bir şifreleme mekanizmasına sahiptir. Buradaki görevlerde input değerleri bulunması için sisteme olası input değerleri verilir ve burada sayısız denemeler yapılması gerekir. Girdiyi bulabilmenin neredeyse tek yolu budur, “proof of work” diye adlandırılır. Güçlü donanımlar kullanılarak ve yüksek oranda enerji sarf edilerek yapılan işlemlerdir.

Bitcoin Madenciliği Siteleri

Bitcoin madenciliği sitelerinden herhangi birine katılmanız halinde siteler içerisinde ne kadar katkı yaparsanız çabanıza göre kazançta o derecede iyi olmaktadır. Piyasada Bitcoin madenciliği (Bitcoin Mining) yapan sitelerin sayısı da artmaktadır. Bu konuda güvenilir olan siteleri bulmalı ve işlemlerinizi bu siteler aracılığı ile yapmaya dikkat etmelisiniz.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Güçlü bir işletim sistemi ve donanıma sahip kişilerin oluşturulan soruları çözerek elde ettikleri bir sanal para olan Bitcoin madenciliği yapılan birçok araştırmaya göre göstermektedir ki kripto para üretiminde harcanan enerji yaklaşık %0,5 oranındadır. Bu verilere dayanarak bir günde üretilen Bitcoin tutarı ise 2,000’in üzerindedir.

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Miner bir günde ne kadar çok problem çözümü ve Bitcoin üretimi sağlarsa kazancı da Bitcoin’in günlük değer verisine göre hesaplanır ve o oranda artar.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Geri Bildirim

  1. Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır 2021 - AirdropTR AirdropTR

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*