Bitcoin Hesaplama 2021 – Bitcoin TL Hesaplama

Bitcoin Hesaplama

Bitcoin hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla yapılabilmeniz için, bu konu ile ilgili birçok çevirim içi hesaplama siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelerinde ayrıca Bitcoin TL, kazanç, üretim ve madencilik hesaplama ile ilgili birçok kullanışlı bilgiye de ulaşmanız mümkündür.

Bitcoin Tl Hesaplama

Bitcoin TL hesaplama sorgulamaları son zamanlarda diğer fiziki para birimlerine göre yüksek oranda artan fiyatları nedeniyle popüler bir hal almıştır. Bitcoin herhangi bir merkeze bağlı olmayan ödeme ve para birimi olarak ortaya çıkmıştır. Herhangi bir merkez bankası ya da devlete bağlı olmayan müdahalelere karşı korumalı olan kripto para biriminin güvenilir, basit, enflasyon riskinin düşük ve iz sürülemez olması belli başlı olan avantajlarındandır. Parasal değeri sıfırdan binlerce dolar seviyesine çıkmıştır. Bitcoin hesaplama TL karşılığı olarak temel matematik kuralları ile kolaylıkla bulunabilmektedir. Bitcoin piyasası hâlihazırda Amerikan doları ile işlem görmektedir. Öncelikle Bitcoin’in dolar karşılığı ile çarpılması ile fiziki para birimine geçişi sağlanır. Dolar karşılığı ile Türkiye’de bulunan dolar kuru seviyesi ile çarpma işlemi uygulanarak TL değeri hesaplanır.

Bitcoin Kazanç Hesaplama

Bitcoin kazanç hesaplanması, aslında Bitcoin alımı ve bozdurulması fiziki dolar karşılığı ile arasındaki fark hesaplanarak bulunmaktadır. Ancak bu işlemleri TL para biriminde yapmayı düşündüğünüzde kazanç ya da zarar hesaplamasında bir faktörün daha göz önüne alınması gerekmektedir. Türkiye’de bulunan gerek serbest piyasa gerekse de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın belirlediği dolar kuru çerçevesinde kazanç ya da zarar durumları ortaya çıkmaktadır. Örneğin, Bitcoin hesaplama prosedürlerinde, fiziki dolar olarak karşılığında fiyatı düşmesi aslında zarar ettiği ya da TL olarak zarar edildiği anlamına gelmez. Çünkü bu sırada TL’nin dolar karşısında değer kaybetmesi durumunda kâr zarar döngüsü durağan kalabilmektedir. Kısacası Bitcoin’den TL’ye geçiş yapılmasının fiziki paralarda yapılan kur değişimi ya da arbitraj işleminden bir farkı bulunmamaktadır.

Bitcoin Üretim Hesaplama

Bitcoin üretim hesaplaması kripto para birimleri arasında kullanılan bir üretim tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Blockchain ağında yapılan ve onaylanan işlemler vasıtasıyla üretim yapılmaktadır. Bu işlemler blok keşfetmek için süper bilgisayarlar ile yapılmaktadır. Bitcoin madenciliği ağında keşfetme süreçlerinde bir yarış söz konusudur. Bahsi geçen keşfetme işlemlerinde ortalama olarak bir günde 144 blok üretimi gerçekleşebilmektedir. Bloklar içinde 6,25 Bitcoin bulunmaktadır. Bu Bitcoin hesaplama yöntemleri ile bir günde keşfedilen Bitcoin 900 sayısına ulaşmaktadır. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ve daha işlevsel bilgisayarlar sayesinde bir blok üretimi 10 dakikadan 9 dakika 30 saniyelere kadar düşmektedir. Ancak Bitcoin piyasasında sonsuz bir talep mevcut değildir. Çünkü Bitcoin tasarlanma aşamasında toplamda 21 milyon arz olacak şekilde planlanmıştır. Hâlihazırda 18 milyondan fazla Bitcoin üretimi yapılmış ve kalan 3 milyondan az üretim için madencilik ve imal çalışmaları hızla devam etmektedir.

Bitcoin Madencilik Hesaplama

Bitcoin madencilik hesaplama işlemleri, zorluk aşaması ve günlük kur girdileri ile ne kadar üretim yapılabileceği ve bu üretim esnasında oluşabilecek giderler hakkında tahmini olarak veri madencilerinin bilgilendirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bu Bitcoin hesaplama sisteminde ulaşılan kazanç, hesaplama tipi ve hash gücü girdileri kullanılarak kazanılan Bitcoin karşılığı ile donanımın harcadığı güç tüketiminin elektrik gideri arasındaki parasal farktır. Belirtilen hesaplama yöntemiyle saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık değerlere çok rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*