Bitcoin Dominance Nedir – Bitcoin Dominance Coinmarketcap

Bitcoin Dominance

Bitcoin piyasa değeri rakamlarının kripto para piyasa değeri rakamları oranına Bitcoin piyasa hakimiyeti ve diğer bir deyişle Bitcoin Dominance denmektedir. Bitcoin BTC ilk kripto para oluğu için kripto para alanında yatırım yapanların değerine ilk baktıkları para birimidir. Piyasada en çok değere sahip olan para birimi BTC’dir. Piyasalardaki hakimiyetin göstergesi olarak kullanılan bu değer, belirli bir oranla ifade edilir. Kripto para piyasasının BTC değeri %48,85 ortalamasındadır. Bu oran piyasalardaki egemenliğin göstergesidir. Yatırımcıların öncelikle bilmesi ve yatırımlarını yönetirken değerlendirmesi gereken rakamdır.

Bitcoin Dominance Nedir

BTC kripto para piyasasında hakimiyetini oluşturmuş bir para birimi olarak yorumlanır. İlk çıkan kripto para birimi olmasının avantajı olarak bu durum oluşmuştur. Bitcoin’in tüm kripto para dünyasındaki egemenliği Bitcoin Dominance olarak tanımlanmaktadır. Kripto para piyasasında farklı ifade biçimleri yer alır. Bu piyasada aktif olarak işlem yapmak isteyen yatırımcıların bu tabirlere hâkim olması gerekmektedir. Piyasa değerlendirmeleri ve yatırım yönlendirmeleri açısından önemlidir. Şu an kripto para piyasasında yaklaşık olarak 1500 tane alt coin ve coin bulunmaktadır. BTC oranı piyasanın neredeyse yarısına sahip olduğunun bir göstergesidir.

Bitcoin Dominance Coinmarketcap

Kripto para piyasasında yatırım yapanların kullanılması amacıyla oluşturulmuş bir uygulamadır. Tüm dünyada en çok tercih edilen kripto para takip amacıyla kullanılan uygulama olarak bilinmektedir. Bitcoin dominance coinmarketcap sayesinde birçok bilgiyi edinebileceğiniz ve anlık güncellemeler yapan bir platformdur. Piyasalardaki değişiklikleri anında öğrenerek yatırımlarınızı oluşturmanıza destek olur.  Bilgileri grafikler dahilinde sunma özelliği yoktur. Ama aylık ve senelik grafikleri paylaşmaktadır. Türkçe dil desteği bulunması sebebiyle ülkemizde kripto paralarını değerlendirmek isteyenlerin kolaylıkla başvurup yardım alabilecekleri bir uygulamadır.

Bitcoin Dominance Tradingview

Bitcoin DominanceTradingview sitesi kripto para kullanıcılarına anlık bilgi ve grafiklerle destek olan bir uygulamadır. Farklı para borsalarını bir arada izleme şansı sunar. Kripto para yatırımcılarının yatırımlarını yönetirken kullanabilecekleri güvenilir bir alandır. Analizler, teknik göstergeler, dalgalanmalar ve vadeli işlemler gibi birçok konuyu aynı yerden takip etmenize imkan vermektedir.

Bitcoin Dominance Endeksi

Bitcoin dominance endeksi anlık olarak farklı platformlardan takip edilebilir. Kripto para piyasalarının yaklaşık olarak yarısının hakimiyetine sahip olan BTC anlık, günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda tek tek incelenebilir. Yatırımcılar ekranlarından her an takiplerini yaparak yatırımlarını yönlendirirler. Kripto para piyasaları farklı olaylardan etkilenerek değişim yaşayabilmektedir. Kazanç elde edebilmenin yolu iyi bir analiz ve yönetimle mümkün olur. Hesaplamalar bir anda değişse bile genel olarak tüm piyasaya hâkim olmak önemlidir. Bitcoin çıktığı ilk günden beri yükseliş gösteren grafiğiyle egemenlik kazanmıştır. Yatırımcılarda güven sağlaması ve talep görmesi sebebiyle halen cazip olmaktadır. Birçok platformda ve borsada aktif olarak yer alan ve yatırım yapan kripto para kullanıcıları yeni coinler ve alt coinlere yatırım için yelpazelerini geniş tutarlar. Ama BTC yatırımlarının değişmez kripto para birimi olarak yerini korumaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*