Asic Miner nedir? Asic Miner Fiyatı 2021

Asic Miner

Aic Miner, İngilizce anlamı Application Specific Integrated Circuit’ in kısaltılması ile meydana gelen asic, kripto para madenciliği yapılması için üretilmiş sistemler üzerinde işlem yapan kişilere denir. Bunun yanında para transferlerinin kayıtları ve onaylarının yapılması işlemini ifade etmektedir. Her yeni birim üretildikten sonra oluşan blokların çözülmeleri ve zorluk seviyeleri de artmaktadır. Tek bir kripto para türü ürettikleri için asic mineri bir maden için yetiştirilmiş özel madenciler olarak görmekteyiz.

En güçlü madencilik yöntemlerinden biridir. Yöntemi uygulayan pek çok kişinin çok fazla kripto para ürettiği aşikardır. Fakat üretimdeki çokluk adil olmayan dağıtımlara yol açtığından tercihleri etkilemektedir. Sadece dijital para üretimi sağladıkları için diğer cihazlardan daha üstün olarak bilinirler. Kripto para madenciliğiyle uğraşanların sayısının artması ile asic miner yapma süreçleri de gittikçe zorlaşmıştır. Çünkü süreç içerisinde ne kadar kullanıcı var ise problem o kadar yükselecek ve elektrik tüketimi de artacaktır. Dünyanın dört bir yanında sayıları gittikçe artan minerlar, bu işlemi yaparken daha fazla işlemci gücüne ihtiyaç duymaktadır. İnternete ve uygun donanımlara sahip herkes bir asic miner işlemi yürütebilir. Fakat madencilik için mutlaka çok güçlü işlemcileri olan bilgisayarlara sahip olunması gerekmektedir.

Asic Miner Fiyat

Kripto para üretimi için 2013’den beri piyasaya çıkarılan birçok asic miner cihazı vardır. Bunların fiyatları ise cihazların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Asic cihazlarının kapasitelerinin yüksek olması kazancınızı da doğrudan etkiler. Tahmini olarak 0.16 BTC kazandıracak bir asic miner cihazının maliyeti için piyasalara göre net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Cihazın kapasitesine göre değişir. Ciddi bir yatırım aracı olarak kullanmak isteyen madencilerin dikkatli bir şekilde pazar araştırması yapması gerekmektedir.

Asic Miner Value

Piyasada aktif kripto para üretimi yapan asic miner’ların gelir tahminlerinin canlı olarak dakika başı güncellenerek sergilendiği yere asic miner value denir. Burada minerlar tarafından coin yorumları yapılır ve piyasa tahminleri yürütülerek alıcılara fikir verilir.

Asic Miner Satın Al

Amazon ve e-ticaret yapabilen bazı firmalardan güvenle elde edeceğiniz asic miner satın alma işlemi çok kolaydır. Donanım ekipmanları ve elektrik tüketimi hakkında gerekli bilgileri sağladıktan sonra Asic miner satın al işlemi gerçekleştirilebilir. Almak istediğiniz Asic miner donanımlarının coin yapımı için uygun olduğundan ve işletim sisteminin yüksek olduğundan emin olmalısınız. İşletim sistemi yüksek miner kullanımı problemleri çözmede size enerji ve güç sağlar.

Asic Miner Yapımı

Madencilik, ASIC, GPU, CPU ve Bulut gibi birçok yolla yapılmaktadır. Asic miner yapımı için önce uygun bir donanım almanız gerekir. Asic cihazlar madencilik için özel olarak tasarlandığından elektrik ve verimlilik açısından minercılara fayda sağlar. Donanımı sağladıktan sonra bilgisayarlarınızın USB’si aracılığıyla bağlantı kurabilirsiniz. Bu sayede evinizden rahatça madencilik yapabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Geri Bildirim

  1. Bollinger Bandı nedir? Bollinger Bandı Nasıl Okunur? - AirdropTR

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*