Airdrop Nedir ? Kripto Para Airdrop Nedir?

 Kripto para dünyasında “airdrop Nedir”? . Kripto para birimlerinin mevcut sahiplerine yeni üretilen kripto paraların ödüllendirme maksadıyla belirli bir oranda dağıtılmasıdır.

Kripto Para Airdrop
  1. Airdrop Nedir ?
  2. Airdrop’a Nasıl Katılırım ?

1-Airdrop Nedir ?

Airdrop sistemini bir nevi, markaların piyasa yeni çıkacak ürünlerinin reklamını yapması ya da promosyon uygulaması gibi düşünebilirsiniz.

Fakat Reklamlara rağmen ürünlerin satış yapmama ihtimali olduğu gibi, kripto paraların da airdrop’a rağmen kripto para borsalarına girememe ihtimalleri vardır. Fakat yine de bu sistemi kullanmak, yeni kripto para yaratıcıları için cazip bir seçenektir.

Dönem dönem, kripto para borsaları, cüzdan servis sağlayıcıları vb. gibi blok zincir tabanlı hizmetler, müşterilerine ve abonelerine ödül vermek isterler. Örneğin Airdrop, sadık müşterileri, herhangi bir ücret ödemeden kripto para ile ödüllendirmenin bir aracı olarak kullanılabilir. Onun için Bu sistem, bu tür platformlarda sürekliliği sağlayabilecek için bir tür teşvik görevi görür.

Kripto Airdrop, ana akım ticaret dünyasında blok zincir teknolojisi kullanmayan şirketlerin ödüllerinin (bonus puanlar, vb.) ve indirim hediyelerinin benzeridir.

2- Airdrop’a Nasıl Katılırım ?

Airdroplara katılmak için sıkı bir takip ve sabır gerekmekte. Aslına bakarsak Kripto borsasında genel olarak sabır ve sıkı takip gerekmekte. Bütün bu sabır ve sıkı takibin dışında, piyasada bulunan çoğu coin ve borsa sitelerini de takip etmemiz gerekiyor. Bir coin çatallaşmaya gidecekse veya yeni bir altcoin çıkaracaksa bunun duyurusunu kendi websiteleri üzerinden yaparlar. Airdrop’a katılmak için gereken şartları da yine buradan bildirirler ve başvurular açılır. Burada bildirilen şartları karşılayan kullanıcılar airdrop’tan dağıtılan/paylaştırılan coinleri almaya hak kazanır. Daha sonrasında coinleri hesaplarına almak/göndermek için gereken adımları bildirirler ve hak kazanan kullanıcılar airdroptan coinlerini soğuk cüzdan yada borsa cüzdanlarına çekerler.

Sorumluluk Reddi Beyanı :Yayınlanan bu makalede bulunan bilgiler kesin doğruluk sağlamamakla birlikte, Kullanıcılar ve takipçilerimiz , paylaşılan bilgileri ve kampanyaları iyi araştırıp analiz etmekle yükümlüdür. Paylaşmış olduğumuz içeriklerden meydana gelecek herhangi maddi, manevi kazançlar ve kayıplardan tamamen kullanıcının kendisi sorumludur. Hiç bir paylaşımımız Yatırım Tavsiyesi değeri taşımamaktadır.

Cevap Bırak

Eposta Hesabınız Gizli Kalacaktır


*